Aktualności

VII Ogólnopolskie Warsztaty z Okazji Światowego Dnia Radiologii

 

Drodzy elektroradiolodzy!


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w VII Ogólnopolskich Warsztatach z Okazji Światowego Dnia Radiologii, które od kilku lat niezmiennie przyciągają coraz szersze grono uczestników. Dwudniowe warsztaty, organizowane przez Polskie Towarzystwo Elektroradiologii, odbędą się 18-19.11.2017 r. w Poznaniu, w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Jak co roku zaplanowaliśmy dla Państwa wiele interesujących wykładów nawiązujących do nowej wiedzy z zakresu elektroradiologii (zarówno radioterapii jak i radiologii). Część wykładowa odbędzie pierwszego dnia - 18 listopada. Wśród poruszanych tematów znajdą Państwo m.in. nowoczesne podejście do chirurgii onkologicznej,  protokoły IGRT - obrazowanie i kontrola ruchomości w trakcie leczenia radioterapeutycznego, spektroskopia rezonansu magnetycznego oraz szereg informacji na temat prowadzenia badań klicznych.

Ponadto gościem specjalnym tegorocznych warsztatów jest: Filipe Moura Senior Radiation Therapist - Elektroradiolog z Lizbony (Portugalia) – Przewodniczący Portugalskiego Towarzystwa Elektroradiologii, Associate Professor ( Escola Superior de Tecnologia da Saúde de Lisboa) , Członek zarządu ESTRO RTT Committee z wykładem: Error analysis in Radiotherapy - "The impact of verification protocols on safety margin".

 

W drugim dniu (19 listopada) przygotowaliśmy dla Państwa część warsztatową, na którą składają się:

  • Warsztaty z CT/IMAR - Jak radzić sobie z artefaktami na CT.
  • Warsztaty z konturowania OAR w radioterapii – Na co każdy elektroradiolog zwracać uwagę powinien.

 

Zapewniamy, że każdy z uczestników VII Ogólnopolskich Warsztatów będzie miał okazję do poszerzenia swoich horyzontów z zakresu nowości w dziedzinie radioterapii oraz radiologii. Konferencja dedykowana jest zarówno dla elektoradiologów jak i fizyków medycznych, lekarzy radiologów i radioterapeutów oraz studentów. Będzie to również doskonała okazja do cennych dyskusji oraz wymiany doświadczeń zawodowych i naukowych.


Do zobaczenia 18-19.11.2017 w Poznaniu!


Rejestracja: www.wco.pl/pte2017
 

Z wyrazami szacunku,


Bartosz Bąk

Przewodniczący Komitetu Naukowego

 


Data publikacji: 18-08-2017
« wstecz